Dünyada eşi görülmemiş rezaletin üzerinden bir yıl geçti

5771 izlenme 02 Mart 2021
Reklamlar
AKP'li belediyelerin aldığını açıkladıkları “UNESCO Uluslararası İdeal Kent Ödülü”nün UNESCO tarafından verilmediği ortaya çıktı.

UNESCO'nun “Biz vermedik” dediği ödüller Paris'te Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Kurulu Başkanvekili Şükrü Karatepe’nin de katıldığı törende dağıtıldı. Belediyelerin, ödülleri veren enstitüyle aynı adreste faaliyet gösteren organizasyon şirketine binlerce lira ödediği ortaya çıktı.

BirGün İsmail Arı'nın haberine göre; 16 Ocak tarihinde Paris'te UNESCO'ya ait olduğu bildirilen bir binada düzenlenen törenden sonra bazı belediye başkanları 'UNESCO’dan ödül aldıklarını' açıklasa da belediyeleri bu ödüllere merkezi Ankara'nın Balgat semtinde bulunan 'Kent Araştırmaları Enstitüsü'nün verdiği öğrenildi.

UNESCO, AKP'li belediyelere uyarı yazısı gönderdi
UNESCO Türkiye Ofisi yetkilisi, 'UNESCO’nun belediyelere bu nitelikte bir ödül vermediğini' bildirdi. UNESCO, ödül aldıklarını açıklayan belediyelere bir uyarı yazısı gönderdi. UNESCO, kendisinin vermediği ödüller için belediyelerin ismini kullanmamasını istedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye oy kullanırken suratını dönen o kadını konuşuyor İşte istismarcı tarikat liderinin “AKP’ye oy verin” videosu Kılıçdaroğlu açtığı davaları nasıl geri çektiğini açıkladı Sosyal medyada Eyt konusunda haklarını arayanların feto'cü olduğu iddia etti